Malatya Mezar Bakımı

Sevdiklerimizi toprağa verdikten hemen sonra mezar inşa ve bakım hizmetleri herkes için çok önemli bir yer kaplarken, Malatya il genelinde mezarlarla ilgili her türlü yapı ve bakım işlemi uzman ekibimiz tarafından kesintisiz olarak verilmektedir. Malatya mezar bakımı konusunda da aynı şekilde mermer ve granit mezar inşasında olduğu gibi mezar bakım işlerinde de oldukça çeşitli ve farklı hizmet kollarıyla müşterilerine hizmet vermektedir.

malatya mezar bakımı

Mezar Bakımı Bir İhtiyaçtır:

Ahirete göçen sevdiklerimiz için her nasıl ki bir an önce güzel bir mezar yapımına çalışılırsa, mezar tamamlandıktan sonra periyodik olarak bakım işlemlerinin olması gerektiği şekilde yapılması da çok önemlidir. Özellikle sevdiklerinin mezarlarından uzak, başka şehirde ya da yurt dışında yaşayan müşterilerimiz için her geçen gün artan hizmet kalitemiz en büyük referansımız olurken başta çiçeklendirme ve mezar temizliği olmak üzere birçok farklı hizmetimizle Malatya mezar bakımı konusunda en iyi olma misyonumuz devam etmektedir.

Mezar Bakım Hizmetleri Nelerdir?

Ne kadar kaliteli malzeme ve işçilikle yapılmış olursa olsun tüm mezarların bir süre sonra bakımlarının yapılması gerekmektedir. Hem mezar ziyaretleri esnasında kişilerin kendini rahat hissedebilmeleri hem de manevi huzur için çok uzaktaki bir mezarda yatan bir sevdiğimizin mezar bakımlarının yapıldığını bilmek büyük bir gerekliliktir. Bu yönde en iyi hizmeti vermeyi taahhüt eden firmamız tarafından;

  • Öncelikle mezarın toprak yüzeyinde yer alan tüm yabani ot ve bitkilerin toprak üzerinden temizleme işlemleri yapılır.
  • Yabani olmayan mevcut bitki ve çiçekler sulanarak aynı zamanda tüm suluklar doldurulur.
  • Mermer ve granit yüzeyler en iyi şekilde yıkanarak özel şekilde silinir. Standart yıkama ve silme işleminde herhangi bir kimyasal kullanılmamakla birlikte, gereken durumlarda kimyasal kullanımı yapılır.
  • Mevsimine göre 15’in üzerinde yeni çiçek ekimi yapılırken, gerekli olan bakımları da olması gereken periyotlarda yapılır.
  • Başta kot farkı olmak üzere toprakta bir göçme varsa, mezara gerektiği ölçüde toprak eklemesi yapılır. Eğer müşteri tarafından talep edilirse toprak üzerine beyaz ya da kahverengi taş serpiştirilmesi yapılır. Taş kullanımı mezara temiz bir görünüm sağlamaktadır.
  • Müşteri talebine göre altı ayda ya da on iki ayda bir toprak çapalanarak havalandırılması da sağlanmaktadır.
  • Tüm yapılan işlemler İslami usüllere uygun bir şekilde, işinde uzman ve profesyonel ekiplerimiz tarafından yapılır. Aynı gün içerisinde müşterimizin bize bildirdiği iletişim numarası veya mail adreslerine çalışmanın başlangıcından önceki ve sonraki fotoğrafları atılarak müşteri teyidi sağlanır.
  • Aynı şekilde Malatya mezar tamiri ihtiyaçlarında da tamir görmesi gereken bölümler tespit edildikten sonra müşterimizle paylaşılarak, konuyla ilgili çözüm projemiz hızlı bir şekilde oluşturulduktan sonra tamir işlemleri yapılmaktadır. Mezarların daha temiz, daha ferah bir görüntü sağlaması bizlerin de en önemli referansı olmakla birlikte tüm işlemler doğaya en ufak bir zarar vermeden tamamlanmaktadır.