Malatya Mezar Yapımı

Ahirete intikal etmiş sevdiklerimizin acısını içimizde taşımakla birlikte ebedi mekanlarının düzenli ve yıllarca kaybolmayacak şekilde olmasını sağlamak için Malatya ili genelinde Malatya mezar yapımı başta olmak üzere tüm mezar işlerini en uygun fiyat ve kaliteli işçilikle yaparak en geç 3 gün içinde teslim etmekteyiz. Mezar yapım işleri sadece mezar taşı inşası dışında; kabirlerin ziyaret edilebilir duruma getirilmesi, mezar yerlerindeki kot farklarının giderilmesi, mezarların toprak göçmelerinin engellenmesi ve bazı durumlarda tekrar toprak takviyesi yapılması, mezar taşlarının gerektiğinde beyazlatılması, mezar temizliği, mezar bakımı ve mezarın bitki ve çiçeklerle isteğe uygun bir şekilde düzenlenmesini kapsar. Tüm mezar inşası ve düzenlemeleri titizlikle yapılması gereken ve tecrübeye dayanan işlerdir.

İslam’ın Esaslarına Uygun Mezar Yapımı:

malatya mezar bakımı

Mezar yapımında İslami kurallara bağlılık çok önemlidir. Firmamız mermer ve granit mezar yapımlarını İslam’a uygun bir şekilde gerçekleştirirken müşterilerine en uygun fiyatları sunmaktadır. Kaliteden ödün vermeyen yapısıyla yüzde yüz müşteri memnuniyetini sağlamak için kendini her geçen gün geliştiren firmamız Malatya il sınırları içerisindeki tüm mezarlıklarda çalışabilmek için gerekli olan tüm izin belgelerine sahiptir. Mezar yapım işleri başta kaliteli ve nitelikli madde kullanımı olmak üzere tüm aşamalarında maksimum gayretle ve tecrübeyle gerçekleştirerek muadil taşeron firmalardan farklı olarak aracısız olarak birebir istenen şekilde mezar yapımı tamamlanmaktadır.

Mezar Yapım Süreci:

Malatya Büyükşehir Belediyesi il sınırları içerisindeki bir mezarlığa defnedilmek istenen cenaze için mezar yapılmak istendiğinde mezarın yapı inşası için ruhsat alınması zorunludur. Ruhsata sahip olunmadan hiçbir şekilde mezar inşasına izin verilmemekle birlikte, öncelikle tapu ibrazı gereklidir. Mezar tapuları cenaze defin işleminin ardından 15 gün sonra alınabilirken, tapu alındıktan sonra müşterilerimizin firmamızla yaptıkları sözleşmeyle mezarlıklar müdürlüğüne başvurmaları halinde mezar yapım ruhsatlarını kolaylıkla alabilmektedirler. Firmamız ile müşterilerimiz arasında yapılan sözleşme Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve Malatya il genelinde tüm mezar yapım işleriyle alakalı tam yetkili olduğumuzu gösteren bir sözleşme olmakla birlikte; mezar yapım işlerinin toplam tutarı, yapılacak işin niteliği ayrıntılarıyla açıklanarak, ödeme tipi de belirtilmektedir. Sözleşme hakkına cenaze sahibinin eşi, çocukları, annesi, babası veya kardeşleri imzalayabilirken, firmamız ile ilgili tüm bilgilere de sözleşmede ulaşabilmek mümkündür. Ruhsatın mezar yapımı sırasında firmamızda bulunması mecburiyken, mezar bitiminde ruhsat müşterimize teslim edilmektedir. Mezar ruhsatı çıkarabilmek için mezarlığın bağlı olduğu mezarlık müdürlüğüne gidilmesi gerekirken, bu yönde müşterilerimizle birlikte mezarlıklar müdürlüğüne eşlik hizmetimiz de bulunmaktadır.

Mezar Yapımı İçin Yasal Süre 30 Gün:

Mezar inşası için ruhsatın alındığı tarihte firmamız tarafından başlayan çalışma maksimum 3 iş günü içinde bitirilirken yasal süre 30 gündür. 30 günde bitirilmeyen Malatya mezar yapıları için tekrar ruhsat harcı ödemek gerekirken bu yönde firma seçiminin sağlıklı yapılması çok önemlidir.